poniedziałek, 21 stycznia 2013

Nie można mówić o żadnej dużej wspólnej inicjatywie

w żadnym wypadku a w szczególności w domenie .pl
Jest w sieci kilka dobrych miejsc do blogowania, ale w żadnym wypadku nie można mówić o dużej, wspólnej inicjatywie.
A szkoda, bo jej stworzenie mogłoby znacząco przełamać monopol takich postaci jak Igor Janke.
Sieć musi być kompletnie zdecentralizowana i wpisy z różnych blogów połączone tylko linkami lub trackbackami. Przekonaliśmy się, jak łatwo było usunąć wpisz24.pl

Sieć może przetrwać dłużej wyłącznie poza domeną .pl , czyli na blogowiskach zagranicznych. Blogspot jest niezły a WordPress jeszcze lepszy. Wordpress jest dużo łatwiejszy w obsłudze dla kogoś, kto tylko pisze i nie zna się na HTML. Wordpress posiada trackbacki.
W temacie


2 komentarze:

  1. Myślę, że pouczające dla słuchaczy było przedstawienie realiów polskiego internetu – choćby to, że domeny w Polsce przyznawane są przez NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa), na której czele stoi były etatowy oficer ABW – pułkownik Michał Chrzanowski, którego rekomendowała komisja złożona w części z innych oficerów Agencji, dlatego też niezależne inicjatywy internetowe na wszelki wypadek wolą funkcjonować na serwerach zagranicznych (np. Niepoprawne Radio i Niepoprawni.pl są na serwerach amerykańskich).

    via Pod Grzybem: Wrocławski „coming-out” niezależnej blogosfery.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ożeż ty! Żeby nie pokazywać w widżecie komentarzy z tego wątku? Przecież nowszy od od komentarza Beatrice!

      Usuń

Komentować mogą jedynie użytkownicy z podwyższonym stopniem anonimowości. Anonimy niskiego stopnia nadal odbieram na priva, ale ich nie publikuję ze względu na hasbarę schetyniątek.
Można tu użyć niektórych znaczników HTML, takich jak <b>, <i>
"Przepis" na aktywny link w komentarzu (dla niezorientowanych):
<a href="tu wstawiamy hiperłącze w postaci http://poprawczak.blogspot.com/2013/04/anonimowe-komentowanie.html">tu wstawiamy tytuł linkowanego utworu lub frazę</a> → tutaj więcej szczegółów