poniedziałek, 20 czerwca 2011

Pragmatyka blogu zbiorowego

Platforma WordPress nadaje się o wiele lepiej na zbiorowy blog polemiczny od platformy Blogspota. Zbiorowy, czyli prowadzony przez kilku blogerów. Klikalny podpis tuż pod tytułem pozwala na wyświetlenie tekstów tylko wybranego autora.

Emigranci nie wrócą

2011-05-22       Штирлиц     Skomentuj

Najpoważniejszą przeszkodą w przyłączeniu się do blogu zbiorowego jest chęć posiadania swojego własnego bloga autorskiego.

W takiej sytuacji w walce o kliknięcia zwyciężają powielacze, czyli „content farms”, które pomiędzy dziesięcioma skradzionymi tekstami przemycają jeden własny. Kwitnie też piractwo tekstów na pozorowanych blogowiskach.

Tymczasem blog zbiorowy posiada kilka niezaprzeczalnych zalet

  1. Blogowanie na funkcjonującym blogu zbiorowym wydaje się być odpowiednim miejscem startu dla wielu artystów, którzy nie oswoili się jeszcze z HTML: Dr. 007My .NET Soap Box
  2. Komentarze wyświetlają się jako rozgałęzione drzewko, co pozwala na łatwiejszy przegląd wątków.
  3. Dubeltowy klik pozwala na przejrzystą debatę.
  4. Trackbackiglobalne tagi łączą wpis automatycznie z pokrewnymi wpisami na innych blogach.
  5. W dodatku istnieje polskojęzyczna SG, wyświetlająca setkę blogów i setkę wpisów z największą ilością kliknięć co pozwala na porównanie poczytności poszczególnych tematów.
  6. Blog zbiorowy jest idealnym rozwiązaniem dla blogerów zbyt zajętych realem i cierpiących na chroniczny niedobór czasu:
  7. Wszystkie blogi na WordPressie posiadają niezliczoną ilość RSS-ów :arrow: wirtualnie syndykacja obejmuje odrębnie każdą najdrobniejszą cząstkę bloga
  8. 5 powodów, dla których wpisy na blogach powinny być dostarczane przez czytnik RSS | Ardeum.pl

    via ardeum.pl on 6/21/11 Zanim zacząłem korzystać z czytnika RSS, często słyszałem o korzyściach, jakie daje dostarczenie treści bezpośrednio do mnie. Dopóki jednak, tak
Bez RSS

Podobną koncepcję zbiorowości ma neteor, ale tam nawet linki do komentarzyków nie działają ani http://neteor.blogspot.com/view/sidebar - żenada:
Czytaj dalej… LINKUJMY! - akcja hipertextowa