sobota, 28 marca 2009

Zmowa milczenia

Zmowa milczenia « Styk cudzoziemski: "Z tą chwilą, praktycznie, POMOST przestał być siłą liczącą się na amerykańskiej scenie politycznej. A stało się to dzięki akcji Andrzeja Czumy, który – jak osobiście uważam – wcale nie przybył do USA jako emigrant polityczny, lecz został wysłany „na delegację służbową” w celu dopomożenia w rozbiciu jednej z najprężniejszych na świecie antyjałtańskich organizacji patriotyczno-niepodległościowych. Co też mu się znakomicie udało."


Mit błogosfery versus fora i listy dyskusyjne

Czy ktoś może wie, skąd wziął się mit blogosfery? Czy naprawdę nie widać już na pierwszy rzut oka, że coś tu nie gra? Czy naprawdę nikt nie widzi, że blogi wcale nie są z gumy i nie da się w nie upchnąć wszystkiego, ani wszystkiego nimi obsłużyć? Skąd w ogóle pomysł, że blogi to coś nowego i rewelacyjnego, skoro ludzie od lat znali i używali w Internecie forów dyskusyjnych a także dyskusyjnych list dostępnych dyskutantom przez e-mail, a biernym czytelnikom w postaci archiwum na stronach WWW? via s e r g i u s z - Z góry jest lepszy widok @ Tekstowisko.com.

Sergiusz napisał był prawdę o forach. Zapomniał jedynie nadmienić, na którym forum sam dyskutował. Prawdopodobnie na żadnym, bo “polska eksplozja internetowa” nastąpiła właściwie po wyjeździe 3 milionów obywateli na saksy do Londka w 2004. Użytkowanie forów w RP dopiero się zaczyna w 19 latek w tyle za resztą wiochy globalnej :mrgreen:

Komentarzyki na blogach to tylko łatki przypinane autorowi

Nie można ich absolutnie porównywać do wpisów na forum. Po pierwsze łatki na blogach pomijane są przez wyszukiwarki a wypowiedzi na “niusach” Usenetu nie. Po drugie do 2002 roczku tylko LiveJournal posiadał komentarzyki - reszta blogowisk co najwyżej miała e-mail do autora.

Czytaj resztę wpisu »




wtorek, 24 marca 2009

Poradnik polemiczny

Walna debata

Polonia bez granic | Grupy dyskusyjne

Skromnym zamierzeniem niniejszego blogu jest wyszukanie takiego zakątka do dyskusji

  • z którego nie wylatuje się, jak Paliwoda z salonu
  • na którym nie dzierży wielkich cenzorskich nożyc Azrael, FYM czy Warzecha
  • z którego setki komentarzy nie znikają nagle, jak z Wirtualnej Szwecji

yapping

Naturalnym serwisem spełniającym takowe warunki jest oczywiście prastara ściepa. Na Google, oczywiście, bo na GW jej nie ma

Dobrym kandydatem do dyskutowania wydaje się też forum Rybitzky’ego, gdzie można komentować bez rejestracji, czyli jest to forum otwarte.

Dyskusja międzyblogowa jest raczej niemożliwa moim skromnym zdaniem. Nawet papieżyca polskiej błogosfery posiłkuje się forami. Żadne najnowocześniejsze threaded comments na najprzystojniejszym blogu nie są w stanie konkurować z three wiew Usenetu. Klasycznym rozminięciem się argumentów w cyberprzestrzeni była dyskusja o liberalizmie Sadurskiego z Rolexem :arrow: wyszedł z niej czeski film “Nikt nic nie wie”.

Każdy przycupnął sobie na swoim blogu i oczekuje na komentatorów. Walnej debaty w błogosferze RP nie ma i jeszcze długo nie będzie ku uciesze WSI i przyjaciół Moskali.

Celem uniknięcia powodzi spamu należy unikać grup w katalogu GW, gdyż publikują one pełny adres e-mail w formacie odczytywalnym przez pająki:

RSS Wątki - Usenet - Gazeta.pl : pl.soc.polityka

Lepiej zacząć od grup nieobecnych lub zakazanych w polskiej błogosferze:

soc.culture.polish
715 messages 118 new topics
10107 web views
last week
alt.pl.emigracja.londyn
2 web views
last 12 minutes
Google Groups
Polonia bez granic
Visit this group

Open forums ranking

najlepsze otwarte forum polonijne

Bieżące debaty emigranckie

  1. MojaWyspa.co.uk: Forum.
  2. Forum Otwartego Mikrofonu.
  3. Dyskusje - alt.pl.emigracja.londyn | Grupy dyskusyjne.
  4. ..

W temacie


środa, 18 marca 2009

Czy Pistacjowy Kosmita spełnia warunki wystarczające na ketmana

Pistacjowy Kosmita pisze...

Ja mam parę takich tematów, których nie poruszam, bo moje zacietrzewienie przebija wtedy profesora od muszek, Niesiołowskiego. Jednym z tych tematów jest postać pana Bronisława Wildsteina. To tak na marginesie. Pozwól, że się zastanowię nad tą cholerną ściepą. Ja nie twierdzę, ze tam widzę tylko samo błoto. Tam mi coś nie pasuje.


Czy Pistacjowy Kosmita spełnia warunki wystarczające na ketmana, który zginąłby bez liiil.pl





Lobbing polonijny « Blog emigracyjny: "Rozumiem. Może założę nowy, ale nie mam pomysłu na zawartość. Jest już tego taka masa… Może coś mnie natchnie znienacka. Nota bene, odkrywam co drugi dzień jakieś fantastyczne blogi i to mnie zachwyca i onieśmiela jednocześnie. Nie wiem kim są autorzy, ale wiem, że ich teksty i sposób myślenia bardzo mi się podobają. I zupełnie mi nie zależy na tym, żeby znać ich prawdziwą tożsamość. Z jednym wyjątkiem :oops: Czy Wychodźca mógłby mi wyjawić, kto tak naprawdę ukrywa się pod ps. “Matki Kurki”? :oops: Jeszcze nie czytałem, ale straszne nań gromy lecą z różnych stron i nie pojmuję dlaczego? Poczytam, ale do czwartku mam mało czasu, a ciekawość mnie zżera, niestety."


Lobbing polonijny « Blog emigracyjny:
"http://niepoprawni.pl/blog/99/trzeba-sie-stad-zwijac

http://cacy.salon24.pl/92175.html

http://cacy.salon24.pl/92498.html

Biorąc pod uwagę zainteresowanie Kurskim oraz stosunek do Wildsteina czy Rolexa - Matką Kurką może być równie dobrze Pistacjowy Kosmita wkradający się w łaski Swojego głównego wirtualnego demaskatora :wink:"


Mam 34 lata jestem ojcem 4 letniej córeczki, znam smak zasiłkowego chleba (2 lata)i komfort prowadzenia własnej firmy. Znam realia małych miasteczek, bo sam mieszkałem w takiej “Polsca B” i realia rozwinietych dużych miast, bo w takim mieście w tej chwili mieszkam.

via Forum - Waszym zdaniem - Onet.pl Wiadomości.

Mieszkam W Polsce od dwóch lat. Takie bzdury jakie wygaduje “Nasz Dziennik” to jedynie brukowce wypisują. Imperium Ojca Rydzyka pęcznieje dzięki jego manipulacji i zerowaniu na ludzkiej naiwności. To podłe i niezwykle wyrachowane, ale jednocześnie w jakiś diabelski sposób genialne.


Ale się porobiło. Łże, mówisz, jak najęty? No, cóż. Widocznie tak ma. A ja teraz zmienię temat, jeśli pozwolisz. Polatałem sobie po różnych linkach, które znalazłem u Ciebie i była tam jakaś “grupa dyskusyjna” soc.culture.polish. Wbrew nazwie, z kulturą nie zawsze miało to wiele wspólnego. Tam właśnie mignął mi artykulik “Gadzinówka antypolska”(???) czyli GW, dyskusje na temat Grossa, Michnika itd.Dlatego wcześniej pisałem o tych nastrojach, niesłusznie łącząc to bezpośrednio z Twoim portalem. Jeszcze sobie podryfuję i poczytam, ale dzisiaj już mam dość. Ja bardzo lubię gazetę wyborczą, piszą tam doskonali dziennikarze, a ponieważ żyję w Polsce od ponad dwóch lat, uważam, że przedstawiają sytuacje w Polsce zgodnie z rzeczywistością. Bardzo też sobie cenie “Politykę”, co nie znaczy, że wszyscy mają się ze mną zgadzać. W końcu redakcje “Naszego Dziennika”, “Faktu” i “Super Expressu” pistoletu nikomu do głowy nie przystawiają, a jednak egzystują i to nie najgorzej. Demokracja i wolny rynek, czyli KAŻDA POTWORA ZNAJDZIE SWEGO AMATORA.:))


Odnoszę dziwne wrażenie, ze wpadłem przypadkowo w środek jakiegoś cyklonu. Czy to jest wojna poglądowa? Widzę, że strasznie nienawidzicie tutaj Gazety Wyborczej, czytam jakieś wyzwiska antysemickie, obrzucanie się błotem. O co tu chodzi? Kliknąłem na tego Azraela i zrobiłem się jakiś taki jeszcze bardziej zielony…


wtorek, 17 marca 2009

Wiarusocentryczny catch 22

Zanim przejdziemy do dywagacji, proszę zwrócić uwagę na brak rezultatów z salonu 24: wiarusocentryczny - Google Search.

Ma rację Ziemkiewicz, iż nie czyta pod kreską, gdyż komentarzyki nie istnieją w SEO. Z tej przyczyny niektóre blogowiska wprowadziły trackbacks w nadziei na powiązanie wpisów na odrębnych blogach.

W rezultatach wyszukiwania widzimy też skuteczność tagów socjalizujących WordPress.

Tym niemniej komentarzyki wirtualnie nie istnieją w sieci. Dopiero pełnoprawny wpis jest wyłapywany przez wyszukiwarki.

O wiele skuteczniej jest zatem komentować w Usenet, gdzie każdy komentarz jest wyszukiwalny. Genialnym rozwiązaniem, które właśnie dziś wymyśliłem obojętnym bykiem, jest dubeltowe zamieszczanie ważniejszych komentarzy blogowych na Usenet. Radzę stosować, zanim nie opatentuję, bo wtedy będzie po piątaku od komentarza.


poniedziałek, 16 marca 2009

Kątem plując na Balladynę

Uczennice mają dziś Google page rank 4
i Technorati authority 6

Nie jest to zbyt imponujące osiągnięcie na kilkuosobowy blog kolaborantów prowadzony od wyborów w październiku 2007.
Skromnie przemilczę swój ranking i zapodam tylko ranking Azraela, który jest wspomagany przez Onet, prawicę net oraz liiil.pl Skubiszewskiego. Wynosi on dziś 26. Oczywiście każdy przedszkolak pamięta zamierzchłą historię, kiedy to uczennice miały 17.

Czasy się zmieniły. Poprawczak ma dziś 16 i Google page rank 4. Ale kto by tam zwracał uwagę na takie drobiażdżki he he he. Blogmedia też przegrywają z Poprawczakiem a blog FYMa na bloggerze to już ekstremalnie żenujące lamerstwo.

No to na ra - lecem na wychodźstwo czego i wam życzę, bo walna debata na Usenet i tak jest dla was zbyt trudna. Kiście się we własnym sosie a światłość wiekuista etc.

Boomerang, czyli Backup Wiarusa on Technorati

How do I post via email? - Blogger Help

poniedziałek, 9 marca 2009

Powrót czy nawrót

"Ja mam dla psychologów i socjologów jeszcze lepsze zjawisko: reemigranci z dyplomami ze światowych
uniwersytetów, którzy w Polsce mogą najwyżej sprzedawać prasę i papierosy w kiosku z gazetami. Jak
określimy takie zjawisko? Ja proponuję: paradoksalne marnotrawstwo."

Powrót czy nawrót - Kraj - Forum Polityka.pl - Forum dyskusyjne Polityka.pl

Do Matrixa każdy może się zapisać bez względu na wiek, płeć czy pochodzenie planetarne



Walna debata polskiej diaspory o Polonii Niezależnej oraz wszelakich temacikach marynistycznych
General debate on the subject of the Polish diaspora
kRajanie graciously tolerated
Choose a Mirror :arrow: ca, au, fr, de, ru, us, ZULU and stick to it :mrgreen: because your login is good only for one mirror at the time








piątek, 6 marca 2009

Wycinanki gliniackie

Jaka jest różnica między szczurem, a polonusem ?

krupniok_pl 04.03.09, 08:51 Odpowiedz
Odp.: na świecie są tacy, którzy lubią szczury.




--
Jak_zdobywano_raj: "Puszczają jakiś film. Nikt nie patrzy.
Panie roznoszą słuchawki. Cena $2. Nikt nie bierze. Panie roznoszą jedzenie.
Wszyscy biorą. Piwo do obiadu? Proszę bardzo, $2. Nikt nie bierze. Wielu ma
własne zapasy. Obsługa samolotu anglojęzyczna."
Jak_zdobywano_wizę "Do USA trafiał najgorszy element. O
dziwo na ten dzień zawsze trzeźwy. Wybite zęby i blizny były dodatkowym atutem
na amerykańską wizę."

Re: Jaka jest różnica między szczurem, a polonuse

kupa.kazi 04.03.09, 09:11 Odpowiedz
wieszco krupniok,kocham zwierzeta a szczury tempiem,woda,ognie i ze strzelbom
ale,ale chwileczke przecie tu nie widac ani jednego...sciura

Kto dzis lubi szczury??

starypierdola 04.03.09, 11:42 Odpowiedz
Sam widzisz ze CIebie nikt nie lubi a jak sam postulujez jestes
szczur forumowy.

Realista SP

Buahahahahahaha !!!!

polonews5 04.03.09, 14:37 Odpowiedz
Kurde, uśmiałem się, aż mi łzy poleciały !

Świetne !

Dawaj więcej.

--
Kiedy ludzie stają się naprawdę źli,
jedynym uczuciem, jakie im pozostaje, jest radość z cudzej krzywdy.

Re: Jaka jest różnica między szczurem, a polonuse

yapo2 04.03.09, 15:16 Odpowiedz
inteligencja sie nie roznia. Polub polonusa

Linkujmy

LINKUJMY! - akcja hipertextowa



  1. Zaznacz tekst, który chcesz przekształcić w link. Jeśli klikniesz przycisk linku bez zaznaczenia tekstu, link zostanie utworzony, ale nie będzie zawierał tekstu, który można kliknąć.
  2. Kliknij przycisk Link (albo naciśnij klawisze Control+Shift+A na klawiaturze):
    Wstawianie linku
  3. Zostanie wyświetlone okno podręczne z monitem o podanie adresu URL, do którego link ma prowadzić. Wpisz adres URL w polu tekstowym. Pamiętaj, że adres musi zaczynać się od http://!
    Okno podręczne do tworzenia linku
Jeśli przycisk Link nie jest wyświetlany w Twojej przeglądarce albo z jakiegoś powodu nie działa, możesz wpisać kod linku ręcznie:
<a href="http://Adres_URL">jakaś FRAZA</a>

Oto przykład:

Wyobraź sobie, że chcesz powiadomić odwiedzających o ciekawej witrynie, która ma adres URL, powiedzmy, www.superwitryna.com. Oto przykładowy kod, który możesz wpisać w swoim blogu:
Cześć wszystkim! Koniecznie zajrzyjcie <a href="http://www.superwitryna.com">tutaj</a>! Gorąco polecam tę witrynę.
W tym przykładzie fraza "tutaj" będzie linkiem do adresu URL www.superwitryna.com. Oznacza to, że w blogu to słowo będzie podkreślone i wyświetlone kolorem niebieskim. Co trzeba zapamiętać:
  1. Tag "a href" musi być ujęty w nawiasy ostre: <>. Dzięki temu komputer może odróżnić kod HTML od zwykłego tekstu, który ma być wyświetlany.
  2. Adres witryny, do której linkujesz, musi być ujęty w znaki cudzysłowu i musi rozpoczynać się od http://. Jeśli nie wpiszesz http://, link prawdopodobnie nie będzie działać.
  3. Tekst wpisany za nawiasem ostrym > zamykającym fragment z adresem witryny będzie stanowić link wyświetlany w blogu. Tag </a> wskazuje, że tekst następujący po fragmencie </a> jest już zwykłym tekstem, a nie częścią linku. Uwaga: tagu </a> nie można pominąć. W przeciwnym razie cały tekst do końca bloga będzie traktowany jako link i mogą wystąpić inne dziwaczne problemy.
Uwagi:
  • Przycisk do tworzenia linku jest wyświetlany tylko w przeglądarkach Internet Explorer dla Windowsa w wersji 5.5 i nowszych, a także w przeglądarkach opartych na programie Mozilla w wersji 1.3 i nowszych (Camino, Firebird itd.).
  • Jeśli używasz przeglądarki dla Windowsa, możesz użyć skrótu klawiszowego zamiast klikać przycisk. Zaznacz tekst, który chcesz przekształcić w link, a następnie naciśnij klawisze Ctrl+Shift+A.
  • Więcej informacji na temat korzystania z linków zawiera artykuł Co jeszcze można zrobić z linkami?




  • niedziela, 1 marca 2009

    Przegląd błogosfery

    [Między Michnikiem a Rydzykiem] Wyborcza kłamie – nic nowego. Ale dlaczego tak głupio?

    „Gazeta Wyborcza” piórami swych czołowych „cyngli”, Agnieszki Kublik i Wojciecha Czuchnowskiego, obwieściła swym czytelnikom radośnie „Koniec radia Sakiewicza i Ziemkiewicza”. Poczułem się mile połechtany, że − nic o tym nie wiedząc − byłem współwłaścicielem Programu Pierwszego Polskiego Radia, i że godzinna audycja raz w tygodniu plus trzyminutowy felieton wystarczyły, abyśmy się z redaktorem naczelnym „Gazety [...]

    rp, 2009, March 01, Sunday


    [paszport - Google Blog Search] Jak wyrobić paszport - kilka porad | Bracia Koala - The Koala Brothers

    Pomimo, że niektórzy myślą, iż paszporty są już zbyteczne tak niestety nie jest. Ważny paszport przydaje się każdemu podróżnikowi podczas jego.

    admin, 2009, February 28, Saturday


    [paszport - Google Blog Search] z tamtej strony: Kolumbia! nareszcie!

    Po tym jak dostalam moj wyczekany paszport ruszylam biegiem, by jeszcze tego samego snia wydostac sie z Quito, bo czulam ze nie jestem w stanie pozostac tam ani godziny dluzej. Zalatwilam wszystkie formalnosci z miejscowym urzedem ...

    brusia, 2009, February 28, Saturday


    [emigracja - Google Blog Search] Radio Merkury Poznań :: 2008

    Spotkanie z polską emigracją rozpocznie się popołudniu w hotelu Novotel na Hammersmith. Ma potrwać około pięciu godzin. Oprócz prezentacji i rozmów, zaplanowano także konferencję prasową dla londyńskich mediów, nieduży poczęstunek i ...

    adams, 2009, February 28, Saturday


    [paszport - Google Blog Search] Dziecko w urzędzie

    Na paszport czeka się około miesiąca. Jedziemy złożyć wniosek. Obowiązkowo: wypełniony wniosek wraz z dołączonymi dwoma zdjęciami, obecność obu rodziców oraz dziecko do okazania. Urząd mieści się na parterze. Jest podjazd. ...

    redoffroad@NOSPAM.gazeta.pl, 2009, February 28, Saturday


    [Joanna Mieszko-Wiórkiewicz - Google Blog Search] Co to jest Trzeci Świat & How We Can Make it Happen in Our ...

    Adres URL do trackback'u:. http://niepoprawni.pl/trackback/10397. 0. » Joanna Mieszko-Wiórkiewicz - blog · Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać; zgłoś naruszenie · Wersja do wydruku. O autorze bloga. >>> Logowanie; Dołączyli ...

    Joanna Mieszko-Wiórkiewicz, 2009, March 01, Sunday


    [Read the community description BEFORE posting! Thanks!]

    Hi everyone! I'm new here! I'm from America, currently teaching English in Japan. I've been here for almost two years, and I really love it. My contract ends this coming December and as sad as it makes me I'm pretty sure I will be returning to the U.S. at that time. Like I said, I love being here, but not speaking the language makes it hard to feel 100% comfortable. I've taken lessons since I've been here, but I'm just really bad when it comes t...

    , 2009, March 01, Sunday


    [emigracja - Google Blog Search] Emigracja? Stop!

    Emigracja? Stop! Jeszcze kilka lat temu, w Polsce była moda, aby jak najszybciej wyjeżdżać z kraju i poza granicami ojczyzny robić karierę. Na szczęście ten trend się zmienia. Zamiast masowo wyjeżdżać, wielu powraca i... w Ekstraklasie ...

    bbaran@NOSPAM.gazeta.pl, 2009, March 01, Sunday


    [SpieprzajDziadu.com] Nie do wiary

    Warto czytać Super Express. Można się z niego dowiedzieć, że prezes jednak się zmienia (albo został podmieniony). Otóż Jarosław Kaczyński założył konto! W jakim banku? Oczywiście polskim! Na dokładkę konto jest internetowe! Jak sam twierdzi, Konto działa bardzo sprawnie, bez zarzutu. Na dokładkę aktywnie z tego konta korzysta. Kupił podobno dwie książki, “Ameryka na rozdrożu” Francisa Fukuyamy [...]

    Ojciec Dyrektor, 2009, February 28, Saturday


    [emigracja - Google Blog Search] Note: emigracja wlk brty

    emigracja wlk brty. Brytyjczyków najbardziej martwią imigranci. Według najnowszej ankiety, zmniejszenie imigracji jest obecnie numerem jeden na liście spraw, które są istotne dla wyborców zarówno torystów jak i laburzystów. ...

    Imion Nazwiskowski, 2009, February 28, Saturday


    [prawica - Google Blog Search] Polityka-publicystyka

    Przykro mi z powodu nadmiernego fanatyzmu prawicy, i to zarówno w sensie politycznym jak i wyznaniowym. Tak w jednym, jak i w drugim przypadku, emanuje nienawiść i zakłamanie, a szkoda. Myślałem, że prawica będzie siłą alternatywną, ...

    anty-rysiek@NOSPAM.gazeta.pl, 2009, February 28, Saturday